Светско првенство 2014: како је Португалац одиграо последњи меч на турниру

Португалски тим за наставак борбеСвјетско првенство је било неопходно за побједу са великим резултатом Гане и надамо се да ће Немци надмашити амерички тим. Играчи из Гане такође су се надали за своју побједу, јер су у случају повољног исхода састанка између САД-а и Немачке, Африканци отишли ​​у сљедећу фазу турнира.

Игра између Португала и Гане почела је веомажив. Обе екипе покушале су да нападну противнички гол, брзо пролазећи центар терена. Цристиано Роналдо је већ у 5. минуту скоро радио фудбалско чудо. Након брзог напада, капетан Португала је ударио голмана гана, али лопта је погодила пречку. У 19. минуту, Роналдо већ са неколико метара главе ударио гол Африканце, али овај је спасио голмана.

Екипа Гане имала је своје голове у првој половинимоменте. Дакле, Гиан није успео да реализује опасан пут ка вратима Европљана. Након тога, играо је познато фудбалско правило. После нереализованог тренутка, сами Африканци су пропустили капију других. У 31.минуту, Јохн Боие је пресјекао лопту у своју мрежу, која је шокирала бројне фанове Гане. Португал је 1 - 0.

Прва половина се завршила и са минималном прекомјерном тежином Европљана.

У другој половини састанка тима је такође активанстворили су опасне тренутке у људским ратовима. На 57. минуту капитен Африцаца Гиан постигао је лопту. После прекрасног флота Асамоах, глава Гиан шаље лопту у мрежу. 1 - 1 - након таквог рачуна, Африканци су се надали да могу завршити Португал и победити у овом мечу. Заиста, у тренутку када су Ганаи били у 61. минуту, играч Афричана са голманом линије вратио лопту поред врата.

Утакмица је отишла до финалног резултата извлачења,што није одговарало било ком тиму, али су се бројеви на табли још променили. На 80. минуту, Роналдо је постигао свој први и, као што се касније показао, последњи гол на мундијалу.

Коначни резултат састанка 2 - 1 у корист Португалаобе екипе шаљу кући. Португалац је изједначио са поенима који су постигли са америчким тимом, али разлика између постигнутих и признатих голова била је на страни Американаца. Због тога, на жалост за фанове Португалије, морамо навести да је утакмица са Ганом била за европску екипу која је трајала на турниру.