Како је репрезентација Гане играла на Светском првенству 2014. године

На Светском првенству у Јужној Африци 2010. године постигнут је гански национални тимизванредан резултат. Афрички фудбалери су успели да се пробију у четвртфинале турнира, где су изгубили само у серији пост-мечева извођења пенала у Уругвају. У 2014, навијачи Гана су очекивали такав позитиван резултат.

Играчи националног тима Гане на Светском првенству у Бразилуотишао је у сложену групу. Наступали су у квартету Г, који су неки фудбалски стручњаци изједначавали са групама смрти. Противници афричких фудбалера били су тимови Немачке, САД и Португала.

Одржан је први меч у турнирском тиму у Ганипротив Сједињених Држава. Афрички фудбалери већ у првом минуту састанка пропустили су циљ. Само у другом полувремену, играчи из Гхана су се повукли. Међутим, меч није завршио у жребу. У последњем минуту меча, након што су поставили угао, амерички фудбалери су постигли други гол. Коначни резултат почетног састанка био је разочаравајући за Гану (1-2).

На другом мечу у турниру гански фудбалерипоказали су веома добар и квалитетан фудбал, мада им је противао немачки тим. Утакмица се завршила у жребу са 2: 2. Осим тога, гански фудбалери су изгубили прво, а затим победили. Међутим, предност ганијске војске није одржала, Немци су изједначили резултат.

После два меча на турниру са националним тимом у Ганиостављене су само минималне шансе да изађу из групе у фазу плејада. Африканци су морали победити португалску репрезентацију. Међутим, жељени резултат Гана није постигао. Афрички фудбалери су изгубили утакмицу са резултатом 1: 2, што је одредило одлазак Гана са турнира након завршетка групне фазе.

Перформансе националног тима у Гани оцењене су као изузетно несретне. Пре него што су афрички играчи постигли минимални циљ да напусте групу у фази представе, али то није постигнуто.