Светско првенство 2014: како се играла Јапан - Колумбија

Колумбијска репрезентација је већ осигурала своје место уфаза плеј-офа Светског купа. Јапанци су имали мало шансе да се одвоје од групе Ц. За ово је Азијатима требало да победе колумбијанце и надају се повољним исходом сусрета ривала који играју у паралелном мечу (Цоте д'Ивоире - Грчка).

Колумбијци и Јапанци су ушли у бразилско подручјеград Цуиаба 24. јуна. Јужноамериканци су већ обезбедили излазак у одлучујућу фазу турнира. Цело питање је било шта би било коначно у групи Ц од Колумбије. Противници су већ били познати. Први у следећој групи били су играчи Костарике и други тим Уругваја.

Игра је била веома спора. Екипа Колумбија у стартној постави показала је само три базна играча. Али то није у основи утицало на квалитет игре. Упркос чињеници да су јапански већину времена у првој половини имали лопту, рачун су отворили тачно Јужноамериканци. На 16. минуту Цуадрадо је са казненог места променио број на табли. 1 - 0 је водио Колумбијце.

Јапанци у нападима су се испоставили мало. Можете забиљежити неколико штрајкова из стандарда на циљ колумбијског голмана. Хонда је ударила, али то није довело до узимања врата Јужноамериканаца.

Међутим, Азије су и даље играле у последњим секундама полувремена. Оказаки након подношења Хонда је погодио врата колумбијске репрезентације. Тако су тимови отишли ​​на паузу са једнаким резултатом - 1 - 1.

У другој половини, Колумбијанци су почели са нападима. Већ у 55. минуту утакмице Мартинез је послао другу лопту у врата азија. Џексон је ударио у даљем углу из шансе, остављајући шансе голману Јапана.

Након што је други пропустио лопту, Јапанци су покушали пренијети утакмицу на пола поља Колумбијаца. Понекад су Асјанци имали обећавајуће нападе, али нису успели да постигну гол.

Колумбијци су играли против контранапада. Један од оних у 82. минуту довела је до победе трећег гола. Јацксон Мартинез дизајнирао двоструко. Нападач на боксу у казненом простору уклонио је одбрану Јапана и послао лопту у далеки угао Азијског гола са најтачнијим спољним ударцем са лијеве ноге. 3 - 1 предводио Колумбију.

На 90. минуту, задња лопта је поставио Родригуез. Побиједио је одбрану Јапана у казненом простору, бацио азијског голмана елегантним ударцем.

Коначни резултат састанка био је 4 - 1 у користКолумбија. Јужноамериканци долазе са првог места у групи Ц на предстојећим првенствима шампионата, показујући својом игром да се не могу сматрати само фаворити турнира већ само екипе Бразилије и Аргентине. Многи стручњаци могу изразити идеју да Колумбијанци показују најквалитетнији и спектакуларни фудбал на првенству.