Најспектакуларније утакмице Светског првенства у 2014. години

Спектакуларне фудбалске утакмице могу се назвати каотврдоглаво суочавање са обиљем циљева, и игре у којима су победјене велике победе. Од 64 утакмице фудбалског мундијалија у Бразилу, постоји неколико посебних састанака.

Бразил - Немачка (1 - 7)

Најопаснија победа на Светском првенству 2014. годинеМоже се сматрати успех репрезентације Немачке у полу-финалу против домаћина тимом Светског купа Бразила. Немци победили Американце на југ са резултатом 7 - 1. Важно је напоменути да је прва половина игре је завршен резултатом 5 - 0. Осим тога, неопходно је да се нагласи да је немачки тим је био у стању да се разликује за 18 минута пет пута (од 11. до 29. минута првог ининг). Овај пораз је био највећи за бразилске репрезентације у њеној историји.

Шпанија - Холандија (1-5)

Једно од првих утакмица турнира између врхаривали су завршили са резултатом дробљења. Холандија је погодила шутантски пораз са Шпанцима са резултатом од 5 - 1. Прва половина састанка завршила је са резултатом, а у другој половини Холандије су срушиле противничку одбрану и постигле четири неодговорене циљеве.

Аустралија - Холандија (2 - 3)

Следећа утакмица у фази групне фазе измеђуХоландија и Аустралија су завршили са великим резултатом. Публика је могла да види 5 голова. Током састанка оба тима су имали предност на рачуну. Прво су се појавили играчи Холандије, али је у другој половини одељења Ван Гаал морао да се надокнади. У односу на последње, они су то учинили не само, већ су успели да освоје и снажно победу 3-2.

Нигерија - Аргентина (2 - 3)

Такође је представљен меч између Нигерије и Аргентинепостигнутих пет голова. Догађаји у утакмици почели су се врло брзо развијати. Прво, Нигеријци су пропустили 3. минут, али већ на 4. победу. У добром полувремену првог полувремена Месси са слободним ударцем опет је донео Јужне Американце. Почетак друге половине састанка обележио је циљ Нигерије, али готово одмах (у 50. минуту), Аргентина поново је изашла. Коначни резултат је победа Аргентине 3-2.

Гана - Немачка (2 - 2)

Један од најсјајнијих састанака који су завршилиНерешено, била је игра између Гана и Немаца. Немачки фудбалери тек у другом полувремену могли су да изађу напријед, али су два пута пропустили свој циљ. Још једна сензација првенства је пила. Али играчи из Немачке се нису сложили с тим. Они су успели да изједначе резултат, који је утврдио коначни резултат меча између Гане и Немачке (2-2).